Scott Berrier hadsereg altábornagy , a Védelmi Hírszerző Ügynökség igazgatója a héten előkészített szenátusi tanúvallomásában feltárta, hogy egyes – név szerint nem azonosított – amerikai hírszerző ügynökségek úgy vélik, hogy a COVID-19 világjárvány mögött meghúzódó vírust genetikailag módosították egy laboratóriumban. és nem természetes úton terjed át Kínában , ahol először azonosították.

A vírus eredetére vonatkozó korlátozott és töredékes információk több elmélethez vezettek a vírus eredetére vonatkozóan az amerikai hírszerzési közösséget alkotó 17 ügynökség között – mondta. A bizonytalanság ellenére minden ügynökség azt állítja, hogy a SARS-CoV-2 néven ismert vírust nem biológiai fegyverként fejlesztették ki.

Berrier tábornok azonban anélkül tette hozzá, hogy részletezett volna, hogy „a legtöbben egyetértenek abban, hogy nem genetikailag módosították”. Ez arra utal, hogy egynél több titkosszolgálatnak van olyan információja, amely arra utal, hogy a továbbra is világszerte terjedő COVID-vírus ember által előállított genetikai módosításokat tartalmaz.

Ez volt az első alkalom, hogy egy kormányzati tisztviselő felfedte a rekordot feloldott titkosszolgálati adatokkal, amelyek arra utalnak, hogy a járvány mögött álló koronavírust laboratóriumban manipulálhatták volna – a kínai kormány hevesen tagadta a vádat.

A DIA Országos Orvosi Intelligencia Központja a legelőremutatóbb az amerikai kormánykörökben abban a tekintetben, hogy a vírus egy kínai laboratóriumból származik. A DIA egészségügyi egysége állítólag a kínai katonai kísérletekkel kapcsolatos hírszerzésre alapozza értékelését. A többi hírszerzés a Vuhani Virológiai Intézet katonai tevékenységein alapul, amelyet a 2019 végén Vuhan városában először kitörő vírusjárvány egyik valószínű forrásának tartanak.

Egy 2015-ben megjelent, a Népi Felszabadító Hadsereg (PLA) orvosszakértőinek csoportja által a Külügyminisztérium birtokába került könyv azt állítja, hogy a súlyos akut légúti szindróma (SARS) 2003-as kitörését a SARS-CoV néven ismert, genetikailag módosított denevérkoronavírus okozta. A PLA egyik orvosa kijelentette, hogy a vírust felfegyverezték, és Kína megtámadására használták .

„Látható, hogy az új emberi vírus ökológiai génfegyvere nagyon közel áll a természetes állapothoz, ezért nehéz észlelni, megelőzni és ellenőrizni” – áll az Inside the Ring által megszerzett könyv egy lefordított részében. „Gyakran „természetes” állapotban kerül be a támadott félbe, ami megnehezíti az azonosítását.”

A COVID-koronavírus lehetséges genetikai manipulációjának másik jelét egy 2013-as orvosi folyóiratcikk vázolta fel egy tudóscsoport, köztük a Wuhani Virológiai Intézet igazgatója, Shi Zhengli, akit kutatásaiért a „wuhani denevér nőnek” neveztek.

A Nature Medicine cikke szerint Ms. Shi és kilenc másik személy genetikailag módosított denevérekből egy „SARS-szerű” kiméra és hibrid vírust. A vírus célja annak kutatása volt, hogy az ilyen vírusok megfertőzhetik-e az embert.

A külügyminisztérium 2021 januárjában felfedte, hogy a Vuhani Virológiai Intézet (Wuhan Institute of Virology, WIV) PLA-kísérleteket végzett állatokon, ellentétben azzal, hogy Peking ragaszkodott ahhoz, hogy az intézet ne végezzen katonai kutatást.

„Legalább 2016-tól kezdődően – és a COVID-19 kitörése előtti leállás jele nélkül – a WIV kutatói kísérleteket végeztek a RaTG13-mal, a denevér koronavírussal, amelyet a WIV 2020 januárjában azonosított a SARS-CoV-2-höz legközelebbi mintájaként. 96,2%-ban hasonló)” – áll a minisztérium egy tájékoztatójában.

A vírus eredetét övező kínai titkolózás megakadályozta, hogy a nemzetközi nyomozók pontosan meghatározzák a világjárvány okát, amely Berrier tábornok szerint több mint 6,2 millió ember halálát okozta világszerte.

 Kína továbbra is homályba vesz minden, a COVID-19 eredetére vonatkozó vizsgálatot, amely elősegítené a végleges értékelés elkészítését, megakadályozva olyan információk kiadását, mint például a korai esetekre vonatkozó adatok, a potenciális gazdafajokhoz való hozzáférés vagy a belső vizsgálatokból származó dokumentumok – ez a viselkedés arra utal, a COVID eredetének titokban tartásának vágya” – mondta Berrier tábornok .

A kínai kormány tagadta, hogy a vírus Kínából indult volna ki, és azt feltételezte, hogy a vírus az amerikai hadsereg egyik laboratóriumából szivárgott ki, az amerikai tisztviselők dezinformációnak minősítették az állításokat.

Berrier tábornok elmondta, hogy négy ügynökség és az Országos Hírszerző Tanács „alacsony bizalommal értékeli, hogy a vírus valószínűleg egy vírussal fertőzött állat és egy ember közötti természetes kölcsönhatásból származik. Egy [hírszerző ügynökség] mérsékelt magabiztossággal értékeli a laboratóriumi eredetet, és három másik [ügynökség] nem tud további információk nélkül egyetlen következtetésre sem jutni.”

A COVID-változatok különböző hullámai terjedtek el az elmúlt évben, és a DIA elemzői további hullámokat jósolnak a következő hat hónapban.

„Az olyan új légúti vírusok megjelenése, amelyek képesek tartós emberről emberre terjedni több kontinensen, mint például a COVID-19 és változatai, továbbra is a legnagyobb tartós fertőző betegségek kockázatát jelentik az amerikai személyzet számára” – mondta a tábornok.

Kína és Oroszország közötti kapcsolatok szorosabbak, mint valaha

A Védelmi Hírszerző Ügynökség igazgatója, Scott Berrier altábornagy a héten azt vallotta a Kongresszusnak, hogy Kína és Oroszország stratégiai összhangja egyre növekszik, és a kapcsolatok szorosabbak, mint bármikor bármikor a Szovjetunió és a Mao-féle Kína közötti 1960-as évekbeli szakadás óta.

Kína és Oroszország fokozza a katonai együttműködést és tevékenységet, beleértve bizonyos koordinációt a stratégiai nukleáris erőkkel. A kapcsolatok bővülése az ukrajnai orosz invázió ellenére következik be – jelentette ki Berrier tábornok .

"Az elmúlt négy évből háromban a [Népi Felszabadító Hadsereg] részt vett Oroszország stratégiai parancsnoki és törzsgyakorlatában" - mondta Berrier tábornok . „Bár Kína nem vett részt Oroszország 2021-es stratégiai gyakorlatán, amely Nyugat-Oroszországra összpontosult, Peking most először hívta meg az orosz hadsereget, hogy vegyen részt egy északnyugat- kínai stratégiai hadgyakorlaton .”

A stratégiai nukleáris koordinációval és gyakorlatokkal kapcsolatos titkosított hírszerzési adatok azt jelzik, hogy az Egyesült Államok és Kínával folytatott jövőbeni konfliktusai orosz katonai erőket vonhatnak maguk után a csendes-óceáni térségben.

A tábornok a Szenátus Fegyveres Szolgálatainak Bizottsága számára kedden nyilvánosságra hozott 70 oldalas nyilatkozatában kijelentette, hogy Moszkva és Peking kapcsolata "valószínűleg a legmélyebb a kínai-szovjet szakítás előtti idők óta".

A kínai kommunista rezsimet 1949-ben Moszkva széles körű támogatásával állították be, de 1960-ban elszakadt a szovjetektől. A szakadás Nyikita Hruscsov szovjet vezető Josef Sztálin feljelentését követte, ami feldühítette a doktrinerebb Mao Ce-tungot, aki csodálta Sztálint.

"Mindkét ország a kiemelt fontosságú geopolitikai kérdésekben egyeztet, hogy maximalizálja hatalmát és befolyását, miközben a kétoldalú katonai együttműködés folyamatosan fejlődik – amit egyre több kombinált hadgyakorlat jelöl meg" – mondta a háromcsillagos hírszerzési főnök.

Berrier tábornok elmondta, hogy a kínai katonai erők először vettek részt Oroszország legnagyobb éves, Vostok-2018 névre keresztelt hadijátékában.

"Azóta Kína két másik orosz hadgyakorlaton vett részt, három kombinált bombázójárőrt hajtott végre a Japán-tenger felett, és 2021 októberében együtt körbehajózta Japánt, ezzel az első kombinált tengeri járőrözést" - mondta .

Vlagyimir Putyin orosz elnök azt várja Hszi Csin-ping kínai elnöktől, hogy segítsen enyhíteni az orosz gazdaságot károsító amerikai és nyugati szankciók hatását – jelentette ki Berrier tábornok .

Hszi úr „kritikus lesz a hitelkártya-társaságok távozásának enyhítésében, a [globális banki átutalási hálózat] SWIFT-hez való életképes alternatívájának megteremtésében, további energiaügyletek aláírásában és a kínai technológia kihasználásában”.

Peking Oroszországnak nyújtott gazdasági támogatása egyelőre korlátozott, mivel kínaiak attól tartanak, hogy másodlagos szankciókkal sújtják az ukrajnai orosz invázió támogatása miatt.

„A folyamatos katonai együttműködés ellenére Kína és Oroszország tagadta, hogy szándékában áll formális szövetségre lépni, nyilvánvalóan úgy látják, hogy jelenlegi együttműködésük stratégiai hatásai elegendőek céljaik eléréséhez” – mondta Berrier tábornok .

A Stratcom ellenezte a cirkáló nukleáris rakéták megölését

Az Egyesült Államok Stratégiai Parancsnokságának vezetője, Charles Richard adminisztrátor ellenzi Biden elnök nemrégiben hozott döntését, miszerint törölte az SLCM-N néven ismert új, tengerről indítható nukleáris cirkálórakétát.

Richard adminisztrátor, a nukleáris arzenálért felelős harci parancsnok a múlt heti szenátusi meghallgatáson azt mondta, hogy erői „elrettentő és biztosítéki szakadékkal” néznek szembe, ha nem kapják meg a nukleáris cirkálórakétát.

„Ukrajnából az egyik kivetnivaló az, hogy vannak bizonyos rendkívül valószínűtlennek ítélt forgatókönyvek, amelyek most a valóságban is megvalósultak előttünk” – mondta a Szenátus Fegyveres Szolgálatainak stratégiai albizottságának, megerősítve a rakéta támogatását. . "És úgy gondolom, hogy ehhez vissza kell mennünk, és újra kell értékelnünk a múltban hozott döntéseinket."


The Washington Times

Logó: The Washington Times