Szieszta⚜️A Patrióta Magazin |SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |

2022. május 21. 13:47 - M0DERAT0R

[FRISSÍTVE] A globális rendszerek megerősítése a súlyos következményekkel járó biológiai veszélyek megelőzése és az azokra való reagálás érdekében

JELENTÉS - 2021. november 23.

2021 márciusában az NTI együttműködött a müncheni biztonsági konferenciával, hogy gyakorlatot hajtson végre a súlyos következményekkel járó biológiai veszélyek csökkentéséről. A gyakorlat megvizsgálta a nemzeti és nemzetközi biológiai biztonsági és világjárvány-felkészülési architektúrák hiányosságait – feltárva a nagy következményekkel járó biológiai események megelőzési és reagálási képességeinek javításának lehetőségeit. A résztvevők között 19 magas rangú vezető és szakértő volt Afrikából, Amerikából, Ázsiából és Európából, akik több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek a közegészségügy, a biotechnológiai ipar, a nemzetközi biztonság és a jótékonyság terén.

Ez a jelentés: A globális rendszerek megerősítése a súlyos következményekkel járó biológiai veszélyek megelőzésére és az azokra való reagálásra: A müncheni biztonsági konferenciával együttműködésben lefolytatott 2021-es asztali gyakorlat eredményei , írta: Jaime M. Yassif , Ph.D., Kevin P. O'Prey , Ph.D. és Christopher R. Isaac , M.Sc. összefoglalja a gyakorlat legfontosabb megállapításait, és gyakorlati ajánlásokat kínál a nemzetközi közösség számára. 

Gyakorlat összefoglalása

A műszaki és szakpolitikai szakértőkkel egyeztetve kidolgozott fiktív gyakorlati forgatókönyv egy halálos, globális világjárványt ábrázolt, amely a majomhimlő vírus egy szokatlan törzsét érinti, amely először Brinia kitalált nemzetében bukkant fel, és 18 hónap alatt terjedt el világszerte. Végül a gyakorlat forgatókönyve feltárta, hogy a kezdeti járványt egy olyan kórokozót követő terrortámadás okozta, amelyet nem megfelelő biológiai és biológiai biztonsági rendelkezésekkel és gyenge felügyelettel rendelkező laboratóriumban fejlesztettek ki. A gyakorlat végére a kitalált világjárvány több mint hárommilliárd esetet és 270 millió halálesetet eredményezett világszerte.

Az asztali gyakorlat során folytatott megbeszélések számos értékes felismerést és kulcsfontosságú megállapítást eredményeztek. A legfontosabb, hogy a gyakorlatok résztvevői egyetértettek abban, hogy a COVID-19-re adott globális válaszlépést követő fejlesztések ellenére a világjárvány megelőzésének, észlelésének, elemzésének, figyelmeztetésének és reagálásának nemzetközi rendszere sajnálatos módon nem megfelelő a jelenlegi és a várható jövőbeli kihívások kezelésére. A nemzetközi biológiai biztonsági és világjárvány-felkészülési architektúra hiányosságai kiterjedtek és alapvetőek, és aláássák a nemzetközi közösség azon képességét, hogy megelőzzék és hatékonyan reagáljanak a jövőbeni biológiai eseményekre – beleértve azokat is, amelyek megfelelhetnek a COVID-19 hatásainak, vagy lényegesen nagyobb károkat okozhatnak. szigorú.

Jelentés megállapításai és ajánlásai

A gyakorlatban résztvevők közötti vita a következő kulcsfontosságú megállapításokhoz vezetett:

(A teljes megállapítás a  jelentés 14. oldalán található .)

  • Gyenge globális észlelés, értékelés és a pandémiás kockázatokra való figyelmeztetés. A nemzetközi közösségnek robusztusabb, átláthatóbb észlelési, értékelési és korai figyelmeztető rendszerre van szüksége, amely gyorsan kommunikálhat a járványveszélyekkel kapcsolatos, használható információkat.
  • Hiányosságok a nemzeti szintű felkészültségben. A nemzeti kormányoknak javítaniuk kell a felkészültséget azáltal, hogy nemzeti szintű világjárvány-reagálási terveket dolgoznak ki, amelyek a „kiváltó tényezők” koherens rendszerére épülnek, és amelyek a bizonytalanság és a rövid távú költségek ellenére előzetes cselekvésre késztetnek – más szóval, „nem sajnálom” alapon.
  • Hiányosságok a biológiai kutatás irányításában. A kettős felhasználású biológiai kutatások nemzetközi irányítási rendszere sem a mai biztonsági követelmények teljesítésére, sem a jövőbeni jelentősen bővülő kihívásokra nem. A biotudományok kutatási és fejlesztési életciklusa során kockázatcsökkentési igények merülnek fel.
  • A világjárványokra való nemzetközi felkészültség elégtelen finanszírozása. A világ számos országában hiányzik a finanszírozás a világjárványra való felkészülés terén szükséges alapvető nemzeti beruházások végrehajtásához.

E megállapítások kezelésére a jelentés készítői a következő ajánlásokat dolgozták ki :

(A teljes ajánlás a  jelentés 22. oldalán található .)

  1. Támogatja a világjárvány kockázatának felmérésére, figyelmeztetésére és a járvány eredetének vizsgálatára szolgáló nemzetközi rendszereket
    • A WHO-nak fokozatos, átlátható, nemzetközi közegészségügyi riasztási rendszert kell létrehoznia.
    • Az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) új mechanizmust kell létrehoznia az ismeretlen eredetű, súlyos következményekkel járó biológiai események kivizsgálására, amelyet „közös értékelési mechanizmusnak” nevezünk.
  2. Nemzeti szintű kiváltó okok kidolgozása és bevezetése a korai, proaktív pandémiás reagáláshoz
    • A nemzeti kormányoknak a pandémiára való reagálás során a „nem megbánás” megközelítést kell alkalmazniuk, és megelőző intézkedéseket kell hozniuk – nem pedig a növekvő esetszámokra és halálesetekre reagálva, amelyek elmaradó mutatók.
    • A megbánás nélküli előrelátó fellépés megkönnyítése érdekében a nemzeti kormányoknak nemzeti szintű terveket kell kidolgozniuk, amelyek meghatározzák és magukban foglalják a súlyos következményekkel járó biológiai eseményekre való reagálás „kiváltó okát”.
  3. Létre kell hozni egy nemzetközi szervezetet, amelynek célja a gyors technológiai fejlődéssel összefüggő újonnan felmerülő biológiai kockázatok csökkentése
    • A nemzetközi közösségnek létre kell hoznia egy szervezetet, amelynek célja a katasztrófák kockázatának csökkentése a biotudományokkal és a biotechnológiával való véletlen visszaélés vagy szándékos visszaélés miatt.
    • A kockázat jelentős csökkentése érdekében a szervezetnek támogatnia kell a beavatkozásokat a biotudományok és biotechnológiai kutatások és fejlesztések teljes életciklusa során – a finanszírozástól a végrehajtáson át a közzétételig vagy a kereskedelmi forgalomba hozatalig.
  4. Egy katalitikus globális egészségbiztonsági alapot kell kidolgozni, hogy felgyorsítsa a világjárványra való felkészültség fejlesztését a világ országaiban
    • A nemzeti vezetőknek, a fejlesztési bankoknak, a jótékonysági adományozóknak és a magánszektornak új finanszírozási mechanizmust kell létrehozniuk és forrásokat biztosítaniuk a globális egészségügyi biztonság és a világjárványra való felkészülés megerősítése érdekében.
    • Az alap felépítésének és működésének katalizátornak kell lennie – ösztönözve a nemzeti kormányokat arra, hogy hosszú távon fektessenek be saját felkészültségükbe.
  5. Határozott nemzetközi folyamat létrehozása az ellátási lánc ellenálló képességével kapcsolatos kihívás kezelésére
    • Az ENSZ-főtitkárnak magas szintű testületet kell összehívnia, hogy ajánlásokat dolgozzon ki a kritikus intézkedésekre vonatkozóan az egészségügyi és közegészségügyi ellátás globális ellátási láncának ellenálló képességének erősítésére.

Kattintson  ide  , ha többet szeretne megtudni ennek a jelentésnek a 2021. november 23-i indító eseményéről, amely a részes államok biológiai fegyverekről szóló egyezményének találkozója kapcsán zajlik.

Ha többet szeretne megtudni az NTI korábbi, a müncheni biztonsági konferencián végrehajtott asztali gyakorlatairól, tekintse meg 2019-es jelentésünket „ A terjedő pestis ” és 2020-as jelentésünket „ A globális katasztrofális biológiai kockázatok megelőzése ” címmel.

forrás

FRISSÍTÉS 2022. 05.24.

Nyilatkozat

2021 márciusában az NTI együttműködött a müncheni biztonsági konferenciával , hogy asztali gyakorlatot rendezzenek a súlyos következményekkel járó biológiai fenyegetések csökkentéséről. A virtuálisan összehívott gyakorlaton 19 magas rangú vezető és szakértő vett részt Afrika, Amerika, Ázsia és Európa több évtizedes együttes tapasztalatával a közegészségügy, a biotechnológiai ipar és a nemzetközi biztonság területén. A gyakorlat megtervezésekor az volt a célunk, hogy felhívjuk a vezető globális vezetők figyelmét arra, hogy sürgősen javítani kell a nemzetközi képességeket a világjárványok megelőzésére és az azokra való reagálásra. A gyakorlat egy kitalált forgatókönyv köré készült, amely a majomhimlő vírus egy szokatlan törzsét ábrázoló globális járványt ábrázolja, amely először a kitalált Brinia országban jelent meg, majd világszerte elterjedt.

Miután a közelmúltban több országban észleltek majomhimlős eseteket, az NTI jelentése a gyakorlatról számos közösségi médiában megjelent, és megjegyezte, hogy a kapcsolódó kitalált forgatókönyv egy majomhimlő-járványt tartalmazott, amelynek kezdő dátuma nagyjából egybeesik a jelenlegi, folyamatban lévő járványkitöréssel. Néhány közösségi média tevékenység tartalmazott félretájékoztatást gyakorlatunkkal kapcsolatban, és szeretnénk rendbe tenni a rekordot.

Az alábbiakban válaszokat adtunk a Gyakran Ismételt Kérdésekre, hogy további információkat nyújtsunk gyakorlatunkról, eloszlassuk a haszontalan pletykákat és félretájékoztatást, és leírjuk a biológiai biztonság és a világjárványra való felkészültség erősítésére irányuló munkánkat a világ országaiban.

Gyakran Ismételt Kérdések

Mi az az asztali gyakorlat?

Az asztali gyakorlat egy forgatókönyv-alapú, könnyített megbeszélés, amely egy kitalált történet segítségével ösztönzi a párbeszédet a szakemberek és a szakértők között, és kiemeli a kulcsfontosságú problémákat, amelyekkel foglalkozni kell, azzal a céllal, hogy értékes betekintést nyerjenek a nehéz problémák megoldásának hatékony megközelítéseibe. Számos szakma gyakran használja őket a legrosszabb forgatókönyvekre való felkészüléshez.

Miért adott az NTI és a müncheni biztonsági konferencia asztali gyakorlatot 2021-ben?

A 2021-es NTI-MSC asztali gyakorlatot kifejezetten arra tervezték, hogy felhívja a szakértők és a vezetők figyelmét a súlyos következményekkel járó biológiai kockázatokra, rávilágítson a globális biológiai biztonság és a világjárványra való felkészültség hiányosságaira, és segítsen azonosítani azokat a megoldásokat és konkrét lépéseket, amelyeket a vezetők megtehetnek ezek kezelésére. sebezhetőségek.

Az NTI-MSC 2021 asztali gyakorlat volt a harmadik az éves közös gyakorlatok sorozatában, amelyek célja a magas szintű nemzetközi figyelem felhívása a biológiai biztonság és a világjárványra való felkészültség megerősítésének sürgős szükségességére a világ országaiban. Az NTI és az MSC továbbra is együttműködik ezeknek a gyakorlatoknak az összehívásában, mert úgy találtuk, hogy ezek hatékony eszköznek bizonyultak a felső vezetők körében a nemzetközi közösséget fenyegető biológiai kockázatok széles skálájával kapcsolatos tudatosság felkeltésében, valamint a kereteken kívüli gondolkodás ösztönzésében. hatékony módszerek olyan új rendszerek felépítésére, amelyek hatékonyabban képesek megelőzni és reagálni az esetleges jövőbeni katasztrofális biológiai eseményekre.

Az NTI-MSC 2021 gyakorlat a korábbi, 2019 -ben és 2020 -ban összehívott gyakorlatokra épült, hogy megvizsgálja a nemzeti és nemzetközi biológiai biztonság és a világjárvány elleni felkészültség hiányosságait, és azonosítsa azokat a konkrét intézkedéseket, amelyeket a vezetők megtehetnek a jövőbeni súlyos következményekkel járó biológiai események megelőzésére és reagálására irányuló képességeik javítására. A gyakorlatot kifejezetten úgy tervezték, hogy lehetőséget biztosítson a résztvevőknek:

  • Vitassák meg a szilárdabb nemzetközi képességekre vonatkozó követelményeket a felmerülő pandémiás kockázatok tudományos alapú, korai értékelésében való részvételhez és a lehetséges világjárványok időben történő figyelmeztetéséhez.
  • Fedezze fel azokat a feltételeket, amelyek nemzeti pandémiás válaszlépéseket válthatnak ki, és vitassák meg a közegészségügyi beavatkozások mértékének növelésére vonatkozó stratégiákat és kihívásokat.
  • Fontolja meg a biotechnológiai kockázatok csökkentésének lehetőségeit és a kettős felhasználású biotudományi kutatások felügyeletének megerősítését.
  • Fedezze fel a nemzetközi finanszírozási mechanizmusok megerősítésének lehetőségeit a globális egészségbiztonsági felkészültség megerősítése érdekében.

Mennyire kell aggódnunk a jelenlegi majomhimlő-járvány miatt? Mennyire hasonlít a jelenlegi járvány az Ön gyakorlatában szereplő kitalált forgatókönyvhöz?

A gyakorlatunk kitalált forgatókönyve a majomhimlő vírus egy feltételezett, mesterségesen megtervezett törzsét foglalta magában, amely átvihetőbb és veszélyesebb volt, mint a vírus természetes törzsei, és amely világszerte elterjedt – végül több mint hárommilliárd esetet és 270 millió halálesetet okozva 18 év alatt. hónapok. Nincs okunk azt hinni, hogy a jelenlegi járvány egy mesterséges kórokozót érint, mivel nem láttunk olyan meggyőző bizonyítékot, amely alátámasztaná ezt a hipotézist. Nem hisszük továbbá, hogy a jelenlegi járvány olyan gyorsan terjedhet, mint a forgatókönyvünkben szereplő kitalált, tervezett kórokozó, vagy hogy ilyen magas halálozási arányt okozna.

Közegészségügyi szakértők szerint a jelenlegi járvány a majomhimlő vírus nyugat-afrikai törzsét érinti, amelynek halálozási aránya a történelemben elérte az egy százalékot, és jóval alacsonyabb azokban az országokban, ahol erős közegészségügyi rendszer van. A jelenlegi majomhimlő vírus olyan országokban terjed, ahol korábban jellemzően nem találták meg, és a közegészségügyi szakértők jelenleg is vizsgálják a vírust, hogy jobban megértsék, mi okozza a terjedését.

Miért választotta az NTI a majomhimlőt a kitalált gyakorlat kórokozójának?

Az NTI egy kitalált forgatókönyvet készített gyakorlatunkhoz, hogy lehetőséget teremtsen a résztvevők számára, hogy megvitassák a világjárványok megelőzése és az azokra való reagálás sürgős fejlesztéseit. Az edzéstervhez olyan kórokozót szerettünk volna kiválasztani, amely a mi forgatókönyvünkhöz hihetően illeszkedik, és szakértő tanácsadóink által kínált lehetőségek közül a majomhimlőt választottuk.

A majomhimlő kiválasztásának egyik tényezője az volt, hogy a SARS-CoV-2 vírustól eltérő tulajdonságokkal rendelkező kórokozót választottak ki, ami arra ösztönözte a gyakorlatban résztvevőket, hogy a jelenlegi világjárvány által már kiemelten túlmutató kérdéseket is mérlegeljék.

Az a tény, hogy jelenleg több országban is kitör a majomhimlő, pusztán a véletlen műve. Gyakorlatunk kulcsfontosságú eleme nem a konkrét kórokozó a kitalált forgatókönyvünkben; az a tény, hogy a világ sajnálatos módon nincs felkészülve a jövőbeli világjárványok elleni védekezésre, és sürgős lépéseket kell tennünk ennek a sebezhető pontnak a kezelése érdekében.

Nem furcsa egybeesés, hogy az Ön gyakorlata majomhimlő-járványt szimulált, és a világ most ezt tapasztalja?

A majomhimlő által jelentett kockázatokat több közegészségügyi hatóság évek óta jól dokumentálta; a kitalált forgatókönyvünkben szereplő információ nem új keletű. Például az Egészségügyi Világszervezet szerint Nigériában 2017 óta 218 esettel sújtott majomhimlő járvány. 2021- ben az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban is azonosítottak majomhimlős eseteket. A majomhimlő az Egyesült Államok kiválasztott ágenseinek és toxinjainak listáján is szerepel, tekintettel arra, hogy súlyos veszélyt jelenthet az emberi és az állati egészségre egyaránt. Az Egyesült Államok Betegségellenőrzési és Megelőzési Központja szerint a vírust 1958-ban fedezték fel két járványkitörés során a kutatás céljára fenntartott majomkolóniákban.

Mik voltak a gyakorlat legfontosabb eredményei?

Az asztali gyakorlatok résztvevői közötti vita a következő kulcsfontosságú megállapításokhoz vezetett:

  • Gyenge globális észlelés, értékelés és a pandémiás kockázatokra való figyelmeztetés. A nemzetközi közösségnek robusztusabb, átláthatóbb észlelési, értékelési és korai figyelmeztető rendszerre van szüksége, amely gyorsan kommunikálhat a járványveszélyekkel kapcsolatos, használható információkat.
  • Hiányosságok a nemzeti szintű felkészültségben. A nemzeti kormányoknak javítaniuk kell a felkészültséget azáltal, hogy nemzeti szintű világjárvány-reagálási terveket dolgoznak ki, amelyek a „kiváltó tényezők” koherens rendszerére épülnek, és amelyek a bizonytalanság és a rövid távú költségek ellenére előzetes cselekvésre késztetnek – más szóval, „nem sajnálom” alapon.
  • Hiányosságok a biológiai kutatás irányításában. A kettős felhasználású biológiai kutatások nemzetközi irányítási rendszere sem a mai biztonsági követelmények teljesítésére, sem a jövőbeni jelentősen bővülő kihívásokra nem. A biotudományok kutatási és fejlesztési életciklusa során kockázatcsökkentési igények merülnek fel.
  • A világjárványokra való nemzetközi felkészültség elégtelen finanszírozása. A világ számos országában hiányzik a finanszírozás ahhoz, hogy alapvető nemzeti beruházásokat hajtson végre a világjárványra való felkészülés terén.

Hol találom az NTI teljes jelentését?

A gyakorlatot összefoglaló, a legfontosabb megállapításokat és ajánlásokat megosztó jelentés itt található .

Mi az a Nukleáris Fenyegetés Kezdeményezés?

A Nuclear Threat Initiative egy nonprofit, pártoktól független globális biztonsági szervezet, amely az emberiséget veszélyeztető nukleáris és biológiai fenyegetések csökkentésére összpontosít.

Miért van egy Bio-csapat a Nukleáris Fenyegetés Kezdeményezésben?

Az NTI elismeri, hogy a biológiai kockázatok megelőzése és mérséklése kritikus része annak a munkánknak, hogy egy megelőzhető globális katasztrófától védett világot építsünk.

NTI-nk | A biomunka – ideértve a müncheni Biztonsági Konferenciával közösen végzett éves gyakorlatainkat is – a biológiai fenyegetések globális csökkentésére összpontosít az új gondolkodásmód előmozdítása, a megoldások tesztelése és a rendszerszintű változtatások támogatása révén. Az NTI | A bio csapatnak számos folyamatban lévő projektje van, amelyek a katasztrofális biológiai kockázatok csökkentésére, a biológiai biztonság és a világjárványra való felkészültség erősítésére, valamint a globális egészségügyi biztonság előmozdítására irányulnak.

forrás

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://femamv.blog.hu/api/trackback/id/tr2717837159

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Szieszta⚜️A Patrióta Magazin |SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |
süti beállítások módosítása