Szieszta⚜️A Patrióta Magazin |SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |

2022. május 21. 20:34 - M0DERAT0R

Öt figyelmeztető jel A dollárhegemónia vége közeledik... Íme, mi történik ezután

Nem titok, hogy Kína és Oroszország évek óta a lehető legtöbb aranyat rejtegeti.

Kína a világ legnagyobb aranytermelője és -vevője. Oroszország a második. Az arany nagy része az orosz és a kínai kormány kincstárába kerül.

Oroszország több mint 2300 tonna – azaz közel 74 millió troy uncia – arannyal rendelkezik, amely a világ egyik legnagyobb rejtekhelye. Senki sem tudja pontosan, mennyi aranya van Kínában, de a legtöbb megfigyelő úgy véli, hogy az még nagyobb, mint Oroszországban.

Oroszország és Kína aranya hozzáférést biztosít számukra egy apolitikusan semleges pénzformához, partnerkockázat nélkül.

Ne feledje, hogy az arany több mint 2500 éve az emberiség legtartósabb pénzformája, egyedülálló tulajdonságai miatt, amelyek alkalmassá teszik érték tárolására és cseréjére.

Az arany tartós, osztható, következetes, kényelmes, ritka, és ami a legfontosabb, a „legkeményebb” az összes fizikai áru közül.

Más szóval, az arany az egyetlen fizikai áru, amelyet a „legnehezebb előállítani” (a meglévő készletekhez képest), és ezért a leginkább ellenálló az inflációval szemben. Ez adja az arany kiváló monetáris tulajdonságait.

Oroszország és Kína felhasználhatja aranyát a nemzetközi kereskedelemben való részvételre és esetleg a valuták visszatérítésére.

Ez az oka annak, hogy az arany valódi monetáris alternatívát jelent az USA-dollárral szemben, és Oroszországnak és Kínának sok van belőle.

Ma már világos, hogy Kínának és Oroszországnak miért van kielégíthetetlen kereslete az arany iránt.

Várták a megfelelő pillanatot, hogy kihúzzák a szőnyeget az amerikai dollár alól. És most itt a pillanat…

Ez nagy probléma az Egyesült Államok kormánya számára, amely felmérhetetlenül nagy hatalmat arat, mivel az amerikai dollár a világ vezető tartalékvalutája. Lehetővé teszi az Egyesült Államok számára, hogy légből kapott hamis pénzt nyomtasson, és valódi árukért és szolgáltatásokért exportálja azt a világ többi részére – ez egy olyan kiváltságos ütő, amilyennek egyetlen más ország sem rendelkezik.

Oroszország és Kína aranya egy új monetáris rendszer alapját képezheti, amely kívül esik az Egyesült Államok ellenőrzésén. Az ilyen lépések jelentik az utolsó szöget a dollárdominancia koporsójában.

Öt közelmúltbeli fejlemény óriási villogó vörös jele annak, hogy valami nagy dolog küszöbön állhat.

1. figyelmeztető jel: Oroszország szankciói bebizonyítják, hogy a dollártartalékok „nem igazán pénz”

Az ukrajnai orosz invázió nyomán az Egyesült Államok kormánya minden idők legagresszívebb szankciós kampányát indította el.

Iránt és Észak-Koreát is megelőzve Oroszország ma a világ leginkább szankcionált nemzete.

Ennek részeként az amerikai kormány lefoglalta az orosz jegybank dollártartalékait – a nemzet felhalmozott megtakarításait.

Lenyűgöző példája volt a dollár politikai kockázatának. Az Egyesült Államok kormánya egy kapcsolóval lefoglalhatja egy másik szuverén ország dollártartalékait.

A Wall Street Journal „Ha az orosz valutatartalékok nem igazán pénzek, a világot sokk éri” című cikkében megjegyezte:

„A szankciók megmutatták, hogy a jegybankok által felhalmozott valutatartalékokat el lehet venni. Ha Kína tudomásul veszi, ez átformálhatja a geopolitikát, a gazdaságirányítást, sőt az amerikai dollár nemzetközi szerepét is.”

Putyin orosz elnök kijelentette, hogy az Egyesült Államok nem teljesítette kötelezettségeit, és a dollár már nem megbízható valuta.

Az incidens aláásta az amerikai dollárba, mint globális tartalékvalutába vetett bizalmat, és jelentős országokat katalizált arra, hogy alternatívákat használjanak a kereskedelemben és tartalékaikban.

Többek között Kína, India, Irán és Törökország bejelentette, hogy amerikai dollár helyett helyi pénznemben köt üzletet Oroszországgal, vagy már most is folytat üzletet Oroszországgal. Ezek az országok több mint hárommilliárd lakosú piacot képviselnek, amelyeknek már nem kell az USA-dollárt használniuk az egymással folytatott kereskedéshez.

Az Egyesült Államok kormánya az emberiség csaknem felét arra ösztönözte, hogy Oroszország elszigetelésével próbáljon alternatívákat találni a dollár helyett.

2. figyelmeztető jel: Rubel, arany és bitcoin gázhoz, olajhoz és egyéb árukhoz

Oroszország a világ legnagyobb földgáz-, fűrészáru-, búza-, műtrágya- és palládium-exportőre (az autók döntő fontosságú összetevője).

A második legnagyobb olaj- és alumíniumexportőr, valamint a harmadik legnagyobb nikkel- és szénexportőr.

Oroszország az atomerőművek számára felhasznált urán jelentős termelője és feldolgozója. Az Oroszországból és szövetségeseitől származó dúsított urán az Egyesült Államok otthonainak 20%-át látja el árammal.

Kínától eltekintve Oroszország több aranyat termel, mint bármely más ország, és a világtermelés több mint 10%-át adja.

Ez csak néhány példa. Számos stratégiai áru van, amelyet Oroszország ural.

Röviden, Oroszország nem csak egy olaj- és gázerőmű, hanem egy áruk nagyhatalom is.

Miután az Egyesült Államok kormánya lefoglalta Oroszország dollártartalékait, Moszkvának nem sok haszna van az amerikai dollárból. Moszkva nem akarja szűkös és értékes áruit átpolitizált pénzre váltani, amelyet riválisai kényük-kedvükre elvihetnek. Vajon az Egyesült Államok kormánya valaha is elviselné azt a helyzetet, amikor az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma rubelben tartja tartalékait Oroszországban?

Az orosz parlament vezetője a közelmúltban az amerikai dollárt „cukorkapapírnak” nevezte, magát az édességet azonban nem. Más szóval, a dollár külsőleg pénznek tűnik, de nem valódi pénz.

Ezért Oroszország többé nem fogad el amerikai dollárt (vagy eurót) az energiájáért cserébe. Oroszországnak nem használnak. Ehelyett tehát Moszkva rubelben követeli a fizetést.

Ez sürgető probléma Európa számára, amely nem tud túlélni orosz áruk nélkül. Az európaiaknak nincs alternatívájuk az orosz energiával szemben, és nincs más választásuk, mint megfelelni.

Az európai vásárlóknak most először rubelt kell vásárolniuk eurójukkal, és azzal fizetniük kell az orosz gázt, olajat és egyéb exportot.

Ez nagy oka annak, hogy a rubel visszaszerezte az ukrajnai invázió kezdeti napjaiban elvesztett értékét, majd további nyereséget ért el.

A rubeleken kívül az orosz energetikai vezető azt mondta, Moszkva aranyat vagy Bitcoint is elfogad nyersanyagaiért cserébe.

„Ha vásárolni akarnak, fizessenek kemény valutában – és ez nekünk arany… Bitcoinokkal is kereskedhet.”

Itt van a lényeg. Az orosz áruk vásárlásához már nincs szükség (vagy nem akar) amerikai dollárra.

3. figyelmeztető jel: A Petrodollár Rendszer összeomlással kacérkodik

Az olaj messze a legnagyobb és stratégiailag legfontosabb nyersanyagpiac.

Az elmúlt 50 évben gyakorlatilag bárkinek, aki olajat akart importálni, amerikai dollárra volt szüksége annak kifizetéséhez.

Ennek az az oka, hogy a '70-es évek elején az Egyesült Államok megállapodást kötött Szaúd-Arábia védelméről, cserébe többek között annak biztosítására, hogy az OPEC valamennyi termelője csak amerikai dollárt fogadjon el olajáért.

Minden országnak szüksége van olajra. És ha külföldi országoknak amerikai dollárra van szükségük olajvásárláshoz, nyomós okuk van arra, hogy nagy dollártartalékokat tartsanak fenn.

Ez hatalmas mesterséges piacot hoz létre az USA-dollároknak, és arra kényszeríti a külföldieket, hogy felszívják a Fed által létrehozott új valutaegységeket. Ez természetesen óriási lökést ad a dollár értékének.

A rendszer mélyebb, likvidebb piacot teremtett a dollár és az amerikai kincstárak számára. Lehetővé teszi azt is, hogy az Egyesült Államok kormánya mesterségesen alacsonyan tartsa a kamatlábakat, és ezáltal óriási hiányt finanszírozzon, amelyet egyébként képtelen lenne.

Röviden: a petrodollár rendszer az Egyesült Államok pénzügyi rendszerének alapköve volt az elmúlt 50 évben.

De ez minden megváltozik… és hamarosan.

Miután megszállta Ukrajnát, az Egyesült Államok kormánya kirúgta Oroszországot a dollárrendszerből, és lefoglalta az orosz központi bank több százmilliárdos dollártartalékát.

Washington évek óta azzal fenyegetőzik, hogy ugyanezt teszi Kínával. Ezek a fenyegetések hozzájárultak ahhoz, hogy Kína leverje Észak-Koreát, ne támadja meg Tajvant, és ne tegyen más olyan dolgokat, amelyeket az Egyesült Államok akart.

Lehet, hogy ezek a Kínával szembeni fenyegetések blöffnek minősülnek, de ha az Egyesült Államok kormánya végrehajtaná őket – ahogyan nemrég tette Oroszország ellen –, az olyan lenne, mintha pénzügyi atombombát dobnának Pekingre. A dollárhoz való hozzáférés nélkül Kína nehezen tudná importálni az olajat és részt venni a nemzetközi kereskedelemben. Ennek eredményeként gazdasága megtorpanna, ami elviselhetetlen fenyegetést jelent a kínai kormány számára.

Kína inkább nem függ egy ilyen ellenféltől. Ez az egyik fő oka annak, hogy alternatívát hozott létre a petrodollár rendszerrel szemben.

A Sanghaji Nemzetközi Energiatőzsde (INE) több éves előkészület után 2017-ben piacra dobott egy kínai jüanban denominált kőolaj határidős kontraktust. Azóta bármelyik olajtermelő eladhatja olaját valamiért az USA dolláron kívül… jelen esetben kínai jüanért.

Van azonban egy nagy probléma. A legtöbb olajtermelő nem akar nagy jüantartalékot felhalmozni, és ezt Kína is tudja.

Ez az oka annak, hogy Kína kifejezetten összekapcsolta a kőolaj határidős szerződését azzal a lehetőséggel, hogy a jüant fizikai arannyá alakítsák – Kína hivatalos tartalékainak érintése nélkül – a sanghaji (a világ legnagyobb fizikai aranypiaca) és hongkongi aranytőzsdéken keresztül.

A PetroChina és a Sinopec, a két kínai olajtársaság nagy vásárlóként likviditást biztosít a jüan nyersolaj határidős ügyleteinek. Tehát, ha bármely olajtermelő jüanban (és közvetetten aranyban) akarja eladni olaját, mindig lesz ajánlat.

Évekig tartó növekedés és a törések kidolgozása után az INE jüan olaj határidős szerződése készen áll a főműsoridőre.

És most, hogy az Egyesült Államok kitiltotta Oroszországot a dollárrendszerből, sürgősen szükség van egy hiteles rendszerre, amely képes kezelni több százmilliárd értékű olajeladást az amerikai dolláron és a pénzügyi rendszeren kívül.

A Sanghaji Nemzetközi Energiatőzsde az a rendszer.

Vissza Szaúd-Arábiába…

A szaúdiak csaknem 50 éven keresztül mindig ragaszkodtak ahhoz, hogy bárki, aki az olaját akarja, amerikai dollárral fizessen, fenntartva a petrodollár-rendszer végét.

De ez hamarosan megváltozhat…

Ne feledje, Kína már most is a világ legnagyobb olajimportőre. Ráadásul az általa importált olaj mennyisége tovább növekszik, mivel több mint 1,4 milliárd embert számláló gazdaságot táplál (több mint négyszer nagyobb, mint az Egyesült Államokban).

Kína Szaúd-Arábia legfőbb vásárlója. Peking a szaúdi olajexport több mint 25%-át vásárolja meg, és többet szeretne vásárolni.

A kínaiaknak inkább nem kellene az amerikai dollárt, ellenfelük valutáját használniuk alapvető áru vásárlására.

Ezzel összefüggésben a The Wall Street Journal nemrégiben arról számolt be, hogy a kínaiak és a szaúdiak komoly megbeszéléseket folytattak arról, hogy dollár helyett jüant fogadjanak el szaúdi olajexport fizetéseként.

A WSJ cikke azt állítja, hogy a szaúdiak dühösek az Egyesült Államokra, amiért nem támogatják eléggé a Jemen elleni háborúban. Tovább döbbentette őket az Egyesült Államok kivonulása Afganisztánból és az Iránnal folytatott nukleáris tárgyalások.

Röviden: a szaúdiak nem gondolják, hogy az Egyesült Államok eltartja a megállapodás végét. Így nem érzik úgy, hogy fel kell tartaniuk a részüket.

Még a WSJ is elismeri, hogy egy ilyen lépés katasztrofális lenne az amerikai dollár számára.

„A szaúdi lépés letörheti az USA-dollár felsőbbrendűségét a nemzetközi pénzügyi rendszerben, amelyre Washington évtizedek óta támaszkodott a költségvetési hiány finanszírozására használt kincstárjegyek nyomtatásakor.”

Itt van a lényeg.

Szaúd-Arábia – a kőolajdollár-rendszer kulcsfontosságú tagja – a szabad ég alatt flörtöl Kínával, hogy olaját jüanban adja el. Így vagy úgy – és valószínűleg hamarosan – a kínaiak megtalálják a módját, hogy rákényszerítsék a szaúdiakat a jüan elfogadására.

A kínai piac óriási mérete lehetetlenné teszi Szaúd-Arábia – és más olajexportőrök – számára, hogy figyelmen kívül hagyják Kína azon követeléseit, hogy a végtelenségig jüanban fizessenek. Sőt, az INE használata az olaj aranyra cseréjére tovább édesíti az olajexportőrök üzletét.

Valamikor hamarosan rengeteg extra dollár fog lebegni, és hirtelen otthont keresnek, mivel nincs rájuk szükség az olaj vásárlásához.

Ez egy küszöbön álló és óriási változást jelez mindenki számára, aki dollárral rendelkezik. Hihetetlenül ostobaság lenne figyelmen kívül hagyni ezt az óriási piros figyelmeztető táblát.

Figyelmeztető jel #4: Ellenőrzésen kívüli pénznyomtatás és rekordáremelkedések

2020 márciusában a Federal Reserve elnöke, Jerome Powell felmérhetetlen hatalmat gyakorolt…

Akkoriban ez volt a tőzsdekrach tetőpontja a COVID-hisztéria közepette. Az emberek pánikba estek, ahogy nézték a piac zuhanását, és a Fed-hez fordultak, hogy tegyenek valamit.

A Fed néhány nap alatt több dollárt teremtett a semmiből, mint amennyi az Egyesült Államok csaknem 250 éves fennállása alatt jutott. Példátlan mennyiségű pénznyomtatásról volt szó, amely több mint 4 billió dollárt tett ki, és kevesebb mint egy év alatt majdnem megduplázta az Egyesült Államok pénzkínálatát.

Egy billió dollár szinte kifürkészhetetlen pénz. Az emberi elme nehezen tudja magát ilyen alakok köré csavarni. Hadd próbáljam meg perspektívába helyezni.

Egymillió másodperccel ezelőtt körülbelül 11 napja volt.

Egymilliárd másodperccel ezelőtt 1988 volt.

Egy billió másodperccel ezelőtt Kr.e. 30 000-ben volt.

További szempontok szerint az Egyesült Államokban élő 331 millió ember napi gazdasági teljesítménye körülbelül 58 milliárd dollár.

A Fed egy gombnyomásra több dollárt teremtett a levegőből, mint az egész ország gazdasági teljesítménye.

A Fednek a Covid-hisztéria alatti – folyamatban lévő – fellépése a valaha volt legnagyobb pénzrobbanás volt az Egyesült Államokban.

Amikor a Fed elindította ezt a programot, biztosította az amerikai népet, hogy intézkedései nem okoznak súlyos áremelkedést. De sajnos nem tartott sokáig, hogy bebizonyítsa, hogy ez az abszurd állítás hamis.

Amint az emelkedő árak nyilvánvalóvá váltak, a mainstream média és a Fed azt állította, hogy az infláció csak „átmeneti”, és nincs ok aggodalomra.

Természetesen tévedtek, és ezt tudták is – gázlámpát gyújtottak.

Az igazság az, hogy az infláció nem kontrollálható, és semmi sem állíthatja meg.

Még a kormány saját, a valóságot alábecsülő, görbe fogyasztói árindex-statisztikái szerint is emelkedik az infláció. Ez azt jelenti, hogy a tényleges helyzet sokkal rosszabb.

A közelmúltban a fogyasztói árindex 40 éves csúcsot ért el, és nemigen mutatja a lassulás jelét.

Nem lennék meglepve, ha a fogyasztói árindex meghaladná korábbi csúcsait az 1980-as évek elején, amikor a helyzet kikerül az irányítás alól.

Hiszen a most folyó pénznyomtatás nagyságrendekkel nagyobb, mint akkoriban.

5. figyelmeztető tábla: A Fed elnöke elismeri, hogy a dollár felsőbbrendűsége halott

"Egynél több tartalékvalutával is rendelkezhet."

Ezek Jerome Powell, a Federal Reserve elnökének legutóbbi szavai.

Lenyűgöző beismerése az egyetlen személytől, aki a legnagyobb mértékben irányítja az amerikai dollárt, a világ jelenlegi tartalékvalutáját.

Olyan nevetséges lenne, mint Mike Tyson azt mondani, hogy lehet több nehézsúlyú bajnok is.

Más szóval, a jig fent van.

Még a Federal Reserve elnöke sem tud belemenni a dollár felsőbbrendűségének megőrzésének bohózatába… és te sem.

Következtetés

Egyértelmű, hogy az USA-dollár vitathatatlan dominanciájának napjai gyorsan véget érnek – amit még a Fed elnöke is nyíltan elismer.

Összefoglalva, íme az öt küszöbön álló, villogó piros figyelmeztető jel, a dollárhegemónia vége közeledik.

  • 1. figyelmeztető jel: Oroszország szankciói bebizonyítják, hogy a dollártartalékok „nem igazán pénz”

  • 2. figyelmeztető jel: Rubel, arany és bitcoin gázhoz, olajhoz és egyéb árukhoz

  • 3. figyelmeztető jel: A Petrodollár Rendszer összeomlással kacérkodik

  • Figyelmeztető jel #4: Ellenőrzésen kívüli pénznyomtatás és rekordáremelkedések

  • 5. figyelmeztető tábla: A Fed elnöke elismeri, hogy a dollár felsőbbrendűsége halott

Ha teszünk egy lépést hátrafelé, és kicsinyítünk, a  Nagy Kép tiszta lesz .

Valószínűleg egy történelmi változás küszöbén állunk… és ami ezután következik, az mindent megváltoztathat.

* * *

A gazdasági pálya aggasztó. Sajnos az egyén gyakorlatilag keveset tud tenni e trendek mozgásának megváltoztatása érdekében. A legjobb, amit tehet és kell tennie, hogy tájékozott marad, hogy a lehető legjobb módon megvédhesse magát, és még profitálhasson a helyzetből. Pontosan ez az oka annak, hogy a bestseller szerző, Doug Casey és kollégái  most kiadtak egy sürgős új PDF-jelentést  , amely elmagyarázza, mi jöhet ezután, és mit tehet ez ellen. Kattintson ide a letöltéshez.

 

Tyler Durden fotója
ÍRTA TYLER DURDEN
2022. MÁJUS 21., SZOMBAT – 20:30
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://femamv.blog.hu/api/trackback/id/tr4417837211

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Szieszta⚜️A Patrióta Magazin |SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |
süti beállítások módosítása