Szieszta © - A Patrióta Magazin |SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |

2022. augusztus 02. 19:13 - M0DERAT0R

Élő frissítések: Pelosi megérkezik Tajvanra, és nagy téttel száll szembe Kínával

Nancy Pelosi házelnök 25 éve megkezdte egy amerikai tisztviselő legmagasabb szintű látogatását Tajvanon. Látogatása valószínűleg éles választ fog kiváltani Kínából, amely súrolja az önuralmon lévő szigeten fennálló követeléseinek bármilyen észlelt kihívását.HitelHitel...Annabelle Chih/Getty Images

TAIPEI, Tajvan – Nancy Pelosi házelnök kedden Tajvanra érkezett, ahol az elmúlt 25 év legmagasabb szintű látogatására tett egy amerikai tisztviselőt, és feszült ellentétet alakított ki Kínával , amely agresszívabb katonai kiálláshoz vezethet.

Az utazás éles reakciót váltott ki Kínából, amely szembeszáll az önuralmon lévő Tajvannal szembeni követeléseivel szembeni esetleges kihívásokra. Kína többször is figyelmeztette Pelosi asszonyt, hogy ne tegyen látogatást, míg az Egyesült Államok Pekinget, hogy ne változtassa válsággá a pillanatot.

Érkezése után kiadott nyilatkozatában Pelosi asszony kijelentette, hogy a látogatás Amerika „megingathatatlan elkötelezettségének” a jele a tajvani demokrácia támogatása mellett. "Amerika szolidaritása Tajvan 23 millió lakosával ma fontosabb, mint valaha, mivel a világnak az autokrácia és a demokrácia közötti választás előtt áll" - mondta, hozzátéve, hogy a kongresszusi látogatás nem mond ellent az Egyesült Államok Tajvannal kapcsolatos politikájának.

Nem sokkal Pelosi asszony érkezése után a kínai külügyminisztérium elítélte az utazást. A látogatás „komolyan aláássa Kína szuverenitását és területi integritását, súlyosan aláássa a kínai-amerikai kapcsolatok politikai alapjait, és súlyosan rossz jelzést küld a „tajvani függetlenség” szeparatista erőinek.

A Kínai Kommunista Párt Tajvani Ügyek Irodája külön közleménye szerint Tajvan függetlenségére irányuló minden kísérletet „összetör a kínai nép hatalmas ereje”.

Az Egyesült Államok és Kína közötti zűrzavaros viszonyban régóta fájó probléma , Tajvan – amelynek saját katonai és demokratikusan megválasztott kormánya van – az ázsiai befolyás és hatalom geopolitikai leszámolásának élvonalába került .

Hszi Csin-ping, Kína évtizedek óta legerősebb vezetője alatt Peking agresszívabb katonai akciókat hajtott végre a térségben, és a közelmúltban határozott követeléseket fogalmazott meg a Tajvant és Kínát elválasztó szoros miatt, amely a világ egyik legforgalmasabb hajózási útvonala. Hszi úr a Tajvannal való egyesülést szorgalmazta Kína nemzeti megfiatalításának részeként, akár erőszakkal is.

Az Egyesült Államok folyamatosan magas rangú tisztviselőket küldött ki, hogy szolidaritást tanúsítsanak Tajvannal. A közelmúltban Biden elnök kijelentette , hogy fellép Tajvan védelmében egy konfliktus esetén, de a Fehér Ház tisztviselői többször is visszautasították ezeket a kijelentéseket, mondván, hogy Tajvan védelmével kapcsolatban továbbra is fennáll a „stratégiai kétértelműség” régóta fennálló politikája.

Miután a múlt héten közel két és fél órás telefonbeszélgetést folytatott Biden úr és Hszi úr között, Kína arra figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok „játszik a tűzzel”, ha lehetővé teszi a szónok látogatását.

Pelosi asszony utazására számítva a kínai hadsereg szombaton közölte, hogy éles lőszerrel gyakorlatokat fog tartani partjainál a Tajvani-szoros egyik legszűkebb pontján, mindössze 80 mérföldre Tajvantól. Másnap a kínai légierő szóvivője azt mondta, hogy az ország vadászgépeket fog küldeni Tajvan körül, hogy bebizonyítsa, hogy képes megvédeni szuverenitását, anélkül, hogy konkrét időzítést közölt volna.

Ez felvetette annak a lehetőségét, hogy Kína repülőgépeket küldhet a szoroson lefutó középvonalon, ahogyan ez történt 2020-ban is, amikor Alex Azar, az Egyesült Államok egészségügyi és humánszolgáltatási minisztere Tajvanra látogatott.

Miközben a feltételezések szerint Pelosi asszonyt szállító repülőgép Tajvan felé közeledett, több kínai állami média arról számolt be, hogy kínai Szu-35-ös vadászrepülőgépek keltek át a szoroson, és kevés részletet közölt, többek között azt, hogy a gépek milyen messzire fognak utazni, vagy mit fognak tenni.

Az Egyesült Államok hétfőn aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy Kína katonai akció igazolására használja fel az esetleges látogatást.

"Nincs ok arra, hogy Peking egy potenciális látogatást, amely összhangban van az Egyesült Államok régóta fennálló politikájával, valamiféle válsággá vagy konfliktussá változtassa, vagy ürügyként használja fel az agresszív katonai tevékenység fokozására a Tajvani-szorosban vagy annak környékén" - mondta John F. Kirby Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője, mondta újságíróknak.

 

Élő (LIVE) hozzáférés (klikk a logora):

 

„Tajvan ≠ Kína”: Egy sziget, amely hozzászokott a kínai fenyegetésekhez, üdvözli Pelosi utazását.

Nancy Pelosi házelnök üdvözlete a tajvani tajpeji felhőkarcolón, mielőtt kedden megérkezett.
Hitel...Ann Wang/Reuters
TAIPEI, Tajvan – A média és a tömeg gyűlt össze kedden a tajpeji repülőtéren, hogy megnézze Nancy Pelosi házelnök, az Egyesült Államok legmagasabb rangú tisztviselőjének érkezését Tajvanra 25 éve.

Huang Chao-yuan, egy 53 éves üzlettulajdonos a Songshan repülőtér közelében lévő területet figyelte, ahogy Pelosi asszony leszállt, és „történelmi pillanatnak” nevezte az előadó látogatását.

„Nagyon izgatott vagyok a mai látogatása miatt, mert ez egy példa arra, hogy az Egyesült Államoknak nem kell tárgyalnia a KKP-val, idejöhet, ha akar, és akit Tajvan meghív, az idejöhet” – mondta Huang asszony. a Kínai Kommunista Párt rövidítését használva. „Ez az incidens Tajvan függetlenségét bizonyítja.”

A 32 éves Henry Chang, egy videós, aki a repülőtéren volt, hogy szemtanúja legyen Pelosi asszony leszállásának, elcsodálkozott az újdonságon, hogy meglátta egy ilyen nagy horderejű amerikai törvényhozó érkezését.

„Olyan érzés volt elkapni, mint egy ritka Pokémont” – mondta.

Azt mondta, nem tart attól, hogy a látogatás katonai konfliktushoz vezethet. „Úgy érzem, háború egyszerűen nem történhet meg – mindenki folytatja az életét” – mondta.

Egy tibeti aktivista, Tashi Tsering által készített videón az emberek kedd este a Grand Hyatt Taipei előtt gyülekeztek, ahol Pelosi asszonynak az éjszakát kellett töltenie. Közülük többen transzparenseket tartottak fel a következőkkel: „Tajvan közönsége üdvözli Nancy Pelosi amerikai képviselőházi elnököt”, „Tajvan segít” és „Tajvan ≠ Kína”.

A főváros központi üzleti negyedében, a Taipei 101-ben, amely egykor a világ legmagasabb épülete volt, és a város látképének jelentős nevezetessége volt, Pelosi asszonyt üdvözlő üzenetekkel világították meg.

Tajvanon sokakat fenyegetnek Kína fenyegetései, amely a szigetet saját területének tekinti. A Washington és Peking közötti ellentét a szónok utazása miatt visszafogott figyelmet kapott kedd előtt. Tajvan elnöke, Tsai Ing-wen megtartotta anyját a Pelosi asszony érkezése előtti napokban, bár a hozzá közel álló politikai tanácsadók azt mondták, szívesen látják amerikai tisztviselők látogatását.

Annak a jeleként, hogy Tajvanon sokan belefáradtak a kínai fenyegetésekbe , Alexander Huang, a Kína-barát Kuomintang egyik legfelsőbb tisztviselője azt mondta, hogy üdvözölte Pelosi asszony látogatását, és „gazdag” program vár rá a sziget.

Egy tajvani törvényhozó és egy helyi tisztviselő szerint látogatása során Pelosi asszony a tervek szerint ellátogat a tajvani törvényhozásba, és találkozik Tsai Ing-wen elnökkel. A tervek szerint részt vesz egy banketten a Taipei Vendégházban, és meglátogatja a Nemzeti Emberi Jogi Múzeumot.

Huang úr elmondta, hogy a látogatás visszafogott megközelítése olyan tervezést tükröz, amelynek célja, hogy elkerülje a Kínával fennálló amúgy is feszült helyzet súlyosbodását.

"Nem nyilatkoztak a külvilágnak, nem próbáltak ellentétbe hozni a másik oldalt, és mindent megtettek annak érdekében, hogy a helyzet a Tajvani-szorosban ne legyen túl feszült" - mondta.

Azt mondta, hogy leginkább a szárazföldi Kína katonai válasza miatt aggódik – különösen amiatt, hogy Kína mit tehet Pelosi asszony távozása után. Azt mondta, lehetséges, hogy Kína lépéseket tesz Tajvan további nemzetközi elszigetelése érdekében. Az elmúlt években Kína több olyan nemzetet is elcsábított, amelyek országként ismerik el Tajvant, és elzárták a nagy nemzetközi ügynökségektől, például az Egészségügyi Világszervezettől.

Kedden a tajvani hadsereg bejelentette, hogy megerősíti a harckészültséget a lehetséges kínai válaszra számítva.

A figyelem minden idők egyik legszorosabban nyomon követett repülőjévé tehette Pelosi asszony tajvani repülését. Amint felszállt Kuala Lumpurból, több mint 100 000 ember követte nyomon a Flightradar24 szolgáltatáson. A következő legközelebbi járatot körülbelül 3000-en nézték meg.

Mire Pelosi asszony járata néhány órával később észak felé fordult Tajvan felé, a Flightradar24 azt mondta, hogy nehezen támogatja az online forgalmat.

„A SPAR19 iránti soha nem látott, tartós nyomon követési érdeklődés miatt a Flightradar24 szolgáltatások rendkívül nagy terhelésnek vannak kitéve” – írta a szolgálat egy hivatalos Twitter-fiókján a járatszámra hivatkozva. "Egyes felhasználók problémákat tapasztalhatnak az oldal elérésekor."

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://femamv.blog.hu/api/trackback/id/tr6417896459

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Szieszta © - A Patrióta Magazin |SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |
süti beállítások módosítása