Szieszta © - A Patrióta Magazin |SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |

2022. december 03. 17:17 - M0DERAT0R

A KKP Tajvan, majd a világ meghódítására vonatkozó tervében

Hírek elemzése

 

Egy csípős napsütéses októberi napon Hszi Csin-ping, a Kínai Kommunista Párt ( KKP ) vezetője teljes katonai fáradtságban jelent meg egy kelet- kínai parancsnoki központban, és megparancsolta a rezsim katonai szárnyának, hogy készüljön fel minden háborúra.

Bár az ilyen harciasság a kínai kommunista diplomáciában már megszokottá vált, a tajvani invázió fenyegetése és a Joe Biden amerikai elnökkel való várva várt találkozó még erősebbé tette a szavakat.

Valójában néhány nappal később Xi találkozott Bidennel Indonéziában. Nem sokkal a megbeszélés után Biden kijelentette, hogy nincs szükség új hidegháborúra, és az Egyesült Államok békére és stabilitásra törekszik Kínával a Tajvani-szorosban.

A KKP csupán órákkal később kiadta a saját nyilatkozatát, Xi-t idézve.

A Tajvanon átívelő béke és stabilitás, valamint Tajvan függetlensége olyan összeegyeztethetetlen, mint a víz és a tűz – mondta Xi a Global Times állami propagandaügynökség szerint.

Kínai rakéták
2022. augusztus 4-én rakétát lőttek ki Kínából egy meg nem határozott helyről. A kínai hadsereg rakétákat lőtt ki a Tajvan melletti vizekre augusztus 4-re tervezett gyakorlata részeként (CCTV az AP-n keresztül)

 

Ez csak a KKP legutóbbi nyilatkozata volt, amely az úgynevezett „szeparatista” erők életét fenyegeti Tajvanon. Hszi és rezsimje a tajvani elnököt és gyakorlatilag a sziget demokratikusan megválasztott kormányát viseli.

A kommunista rezsimből minden alkalommal kiáramló háborús retorika az utóbbi időben ugyanúgy megfelelt a katonai fejlődésnek. Egyre több szakértő véli úgy, hogy a KKP tajvani inváziója nemcsak valószínű, de elkerülhetetlen is, és hogy egy ilyen háború csak egy lépés lenne azon az úton, amely az Egyesült Államokat kiszorítja a globális rend vezetői pozíciójából.

James Fanell, a svájci Genfi Biztonságpolitikai Központ kormányzati munkatársa, az Egyesült Államok csendes-óceáni flottájának hírszerzési és információs műveletek egykori igazgatója kifejtette, hogy a KKP hosszú játékot játszik.

„A Kínai Kommunista Párt elmúlt három vezetőjének folyamatos irányítása miatt a KNK több mint 20 éves katonai modernizációs programon vesz részt”
– mondta Fanell a kommunista Kína hivatalos nevének rövidítésével, a Népköztársasággal. Kína.

A KKP katonai szárnyának, a Népi Felszabadító Hadseregnek ( PLA ) kétirányú célja volt, mondta: Tajvan elfoglalása, és Amerika megdöntése a globális színtéren elfoglalt előkelő helyéről.

„Ez a folyamatban lévő PLA modernizációs program célja, hogy támogassa a KKP azon stratégiai törekvését, hogy kiszorítsa az Egyesült Államokat az indo-csendes-óceáni térségből, és végül visszaállítsa a Kínai Népköztársaságot a szerintük Kína jogos pozíciójába, mint a világ vezetője”
– mondta Fanell.

„Ma ez azt jelenti, hogy a globális rendet vezetjük a nemzeti hatalom minden eszközén, különösen a katonai területen, mind a hagyományos, mind a nukleáris területen.”

Liaoning fuvarozó
Kína egyetlen működő repülőgép-hordozója, a Liaoning (elöl), más hajókkal együtt hajózott egy tengeri gyakorlaton 2018 áprilisában. (AFP a Getty Images segítségével)

Teljes katonai fölény

Dakota Wood, a The Heritage Foundation (egy konzervatív agytröszt) tudományos főmunkatársa a hagyományos katonai felépítésről szólva az év elején azt mondta , hogy a kínai hadsereg mára számszerűen eltörpül az Egyesült Államokhoz képest szinte minden mérési területen. hogy a KKP minden konfliktusban számos szárazföldi, légi és tengeri alapú rendszer előnyével rendelkezne.

„Számszerűen ez nagyon aggasztó” – mondta Wood egy október 18-i interjúban az NTD-vel, a The Epoch Times testvérmédiájával. „Például, kevesebb mint 300 hajónk van az Egyesült Államok haditengerészetében. Ebből 100 minden nap a tengeren van. Ebből a 100-ból körülbelül 60 a Csendes-óceán nyugati részén található.

„Csak a kínai haditengerészet 360 hajóból áll” – tette hozzá Wood. „Szóval, csak számokban, még ha a mi hajóink sokkal jobbak is, mint az övék, akkor is 6:1 a hátrány.”

Fannell azt mondta, hogy ez a számbeli fölény egy több évtizedes erőfeszítés eredménye, amely számos KKP-vezért megformáló és átívelő.

"A Kínai Népköztársaság 2000-es évek elején indult katonai modernizációs programja kezdetben nagyrészt az aszimmetrikus fegyverekre, például a hajók elleni cirkálókra és a ballisztikus rakétákra összpontosult"
- mondta Fanell.

Fanell szerint az ilyen befektetések kezdetben segítették a rezsim „ellen-beavatkozási” stratégiájának kiépítését. Nyugaton inkább „belépés-/terület-megtagadásnak” nevezett, az ellen-beavatkozási stratégiát arra tervezték, hogy megakadályozza az amerikai erők behatolását az indo-csendes-óceáni térségbe, ezáltal biztosítva, hogy a KKP tajvani inváziója esetén ne legyen lehetséges nyugati beavatkozás. vagy más igényelt területek erőszakos megszerzése a Dél- és Kelet-kínai-tengeren.

"A következő 20 évben a Kínai Népköztársaság Központi Katonai Bizottsága prioritásként kezelte haditengerészetének felépítését, hogy a PLA számára a belépés elleni és a területmegtagadó erők túlsúlyát biztosítsa"
- mondta Fanell a rezsim legfőbb katonai testületére utalva.

„Ez alatt az idő alatt azt láttuk, hogy kezdetben a PLA haditengerészet tengeralattjáró erőinek felépítésére helyezték a hangsúlyt, és az elmúlt évtizedben a hangsúly a fregattok, rombolók, cirkálók és nagy fedélzeti kétéltű hadihajók tömeggyártására helyeződött át. A haditengerészeti modernizációs program csúcspontját három repülőgép-hordozó felállítása jellemezte.”

KÍNA-KATONAI-POLITIKA
Tengerészek állnak a Kínai Népi Felszabadító Haditengerészet (PLA) haditengerészetének új típusú 055 típusú irányítórakéta-rombolójának, a Nanchangnak a fedélzetén, miközben részt vesz a kínai PLA haditengerészet megalapításának 70. évfordulója alkalmából rendezett haditengerészeti felvonuláson a Csingtao melletti tengeren. Kelet-Kína Shandong tartománya 2019. április 23-án. (Mark Schiefelbein/AFP a Getty Images segítségével)

 

Ilyen hajók közé tartozik a Type 075, egy kétéltű rohamhajó, amely létfontosságú a Tajvan meghódítását célzó jövőbeli küldetésekhez, és a Type 055, egy nehézcirkáló, amely immár hiperszonikus nukleáris rakéták kilövésére is alkalmas, és amelyet az indiai-csendes-óceáni térségben működő amerikai repülőgép-hordozókra terveztek. A Naval News szerint ez a fegyverzet a KKP cirkálóit „a világ legerősebben felfegyverzett hadihajóivá” teheti.

Ezek az új hajók és fegyverzetek tehát arra szolgálnak, hogy a KKP haditengerészetét a puszta számbeli fölényből minőségi előnyökké alakítsák át, amelyek nemcsak megakadályozzák az Egyesült Államokat a konfliktusok hatékony elrettentésében, hanem arra is, hogy az amerikai haderőt leküzdjék nyílt csatában a következő generációval. fegyverek.

Fanell szerint ez a fejlődés nem korlátozódott a kínai haditengerészetre, hanem kiterjed a szárazföldi és légierőkre is.

A KKP hagyományos katonai fejlesztése azonban messze nem a legmeghatározóbb része a kemény hatalomra való törekvésnek, és csak a felszínét karcolja meg annak, amit a rezsim katonai erővel szeretne elérni.

"Az elmúlt két évben azt láttuk, hogy a CMC [Központi Katonai Bizottság] ismét az aszimmetrikus fegyverek új generációjára helyezte a hangsúlyt, mint például a hiperszonikus rakéták és a tengerből, levegőből és szárazföldről hemzsegő pilóta nélküli rendszerek"
- mondta Fanell.

 

"A legfontosabb az, hogy a KKP vezetői belefogtak az eddigi legfenyegetőbb fegyverfejlesztésbe: a Kínai Népköztársaság nukleáris arzenáljának hatalmas felépítésébe"
- mondta Fanell.

Epoch Times fotó
Kína DF-41 nukleáris képességű interkontinentális ballisztikus rakétáit a pekingi Tienanmen téren 2019. október 1-jén tartott katonai parádén látják. (GREG BAKER/AFP a Getty Images segítségével)

Nukleáris kitörés

A KKP folyamatosan dolgozott nukleáris arzenáljának kibővítésén és modernizálásán a szárazföldi, tengeri és légi képességek hármasában, és az elmúlt két évben több mint száz új rakétasiló felfedezése Nyugat-Kína sivatagaiban nem csillapította a félelmeket . a kommunista hatalom új pályázata a nukleáris terror megduplázására.

A rezsim nukleáris arzenáljának hatalmas bővítése, amely a Pentagon szerint 2030 -ra eléri az 1000 fegyvert, azonban nem az egyetlen probléma az Egyesült Államok számára. Valójában a kínai fegyverek technológiai minőségének drasztikus javulása még nagyobb veszélyt jelenthet.

A rezsim új hiperszonikus és interkontinentális ballisztikus rakétái (ICBM), mint például a CCP Dongfeng-41-e (DF-41), több, egymástól függetlenül célozható visszatérő jármű (MIRV) rendszerrel büszkélkedhetnek. Ezek a rendszerek lehetővé teszik, hogy minden rakétát több (a DF-41 esetében 10) robbanófejjel felszereljenek, amelyek mindegyike a saját célpontjára csaphat le, miközben a rakéta pályán van.

Így a KKP 1000 új nukleáris fegyvere mindegyike akár 10 nukleáris robbanófejjel is büszkélkedhet. Mint ilyen, ha a CCP már elég DF-41-est épített az összes újonnan épített siló tárolására, akkor tizennégyszeresére növelhette volna nukleáris robbanófej-készletét.

„24 hónap leforgása alatt a PLA Rocket Forces 350 új ICBM silót épített Közép- és Nyugat-Kínában” – mondta Fanell. „Ezek az új silók a tervek szerint támogatják a DF-41 ICBM-et.”

„Mivel minden rakéta tíz, egymástól függetlenül célozható visszatérő járművel rendelkezik, ez a fejlesztés a KNK nukleáris arzenálját mintegy 250 robbanófejről több mint 3500-ra növelte.”

A nyugati elemzők legnagyobb bánatára azonban lehetetlen biztosan megmondani, hogy valójában hány nukleáris fegyver vagy robbanófej van a rezsim birtokában, mivel a KKP egymás mellett helyezi el nukleáris és hagyományos rakétáit, így a kíváncsi szemek soha nem lehetnek biztosak benne. ha egy silóban rendes rakéta vagy nukleáris rakéta van.

A helyzet arra késztette Charles Richard adminisztrátort, az Egyesült Államok Stratégiai Parancsnokságának parancsnokát, hogy kijelentse, hogy a rezsim „stratégiai kitörést” folytat, amely lehetővé teszi számára, hogy megfeleljen, majd meghaladja az Egyesült Államok saját képességeit.

„Ahogy értékelem a Kínával szembeni elrettentésünk szintjét, a hajó lassan süllyed”
 
mondta Richard az év elején tartott beszédében.

"Lassan süllyed, de süllyed, mivel alapvetően gyorsabban helyezik el a képességeket, mint mi."

Epoch Times fotó
A DF-5B interkontinentális ballisztikus rakétákat szállító katonai járművek 2019. október 1-jén vesznek részt a pekingi Tienanmen téren tartott katonai parádén. (Greg Baker/AFP a Getty Images segítségével)

 

Komor értékelés volt, de Fanell végül egyetértett vele. Ráadásul Fanell figyelmeztetett, hogy egy ilyen nukleáris kitörés a rezsim katonai doktrínájának megváltozását vetítheti előre a nukleáris fegyverek konfliktus során történő alkalmazására vonatkozóan. A KKP formálisan fenntartja az első használat tilalmának politikáját, ami azt jelenti, hogy megfogadta, hogy nem kezdeményez nukleáris konfliktust, és soha nem használ nukleáris fegyvert nem nukleáris államokkal szemben.

„Ez a „stratégiai kitörés” azt jelenti, hogy a Kínai Népköztársaság úgynevezett „no first use” politikáját az „első használat” politikája felé tolja el, ahol Peking nukleáris zsarolással fenyegetheti az Egyesült Államokat és szövetségeseit, hogy Tajvan védelmére keljenek”
– mondta Fanell.

"Ez a változás messze a legdestabilizálóbb kínai katonai modernizáció, amely közvetlenül érinti Tajvan szabadságát, az indo-csendes-óceáni térség regionális stabilitását, és akár a globális erőegyensúlyt is megváltoztatja rövid és hosszú távon."

Ennek érdekében a KKP következetesen megtagadta a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozását célzó tárgyalásokon való részvételt, és az Egyesült Államok védelmi stratégiája szerint kifejezetten bővíti és modernizálja saját nukleáris arzenálját azzal a céllal, hogy az Egyesült Államokat fenyegesse.

Hasonlóképpen, a KKP azon törekvése, hogy többpólusú világot hozzon létre , önmagával a világ eseményeinek középpontjában, központi szerepet játszik az Egyesült Államok kiszorításában. Így, miközben az Egyesült Államok olyan megoldásokat keres a diplomáciai és katonai nehézségekre, amelyek fenntartják a status quo-t, a KKP-nak nem áll szándékában ilyesmit tenni. A rezsim célja a status quo lerombolása, nem pedig a megőrzése.

Frank Kendall légierő minisztere éppen ezzel a témával foglalkozott egy szeptemberi beszéd során.

„Az egyik legjelentősebb változás a kínai nukleáris kitörés volt”
 
mondta Kendall .

„Az egyetlen nemzetállam, amelynek [most] megvan a kapacitása, az erőforrásai és a stratégiai szándéka ahhoz, hogy valóban fenyegesse az Egyesült Államokat, mint a világ vezető szerepét…, az Kína.”

Epoch Times fotó
A tajvani bennszülött védelmi harcosok (IDF) 2020. július 16-án vesznek részt az ellenséges inváziót szimuláló, élőtüzes, partraszállás elleni Han Kuang hadgyakorlaton a tajvani Taicsungban. (Reuters/Ann Wang)

"Eljön az invázió"

Megválaszolni a kérdést, hogy miért ez az újonnan talált bomba? Miért a fényes új katonai és nukleáris fegyverek? A válasz elég egyszerűnek tűnik: a KKP a közeljövőben elsöprő erőt kíván alkalmazni, és a legtöbb nézet szerint első célpontja Tajvan lesz.

A KKP azt állítja, hogy Tajvan Kína szélhámos tartománya, amelyet egyesíteni kell a szárazfölddel, és nem hajlandó kizárni az erőszak alkalmazását e cél elérése érdekében. Vezetése valóban számos alkalommal kifejezetten háborúval fenyegetőzött ebben a kérdésben.

Tajvant azonban soha nem ellenőrizte a KKP. A szigetország 1949 óta önálló önkormányzat, és virágzó demokratikus kormányzattal és piacgazdasággal büszkélkedhet.

Washington eközben diplomáciailag elismeri Kínát, de nem támogatja a KKP Tajvannal kapcsolatos követeléseit, ugyanakkor gazdasági és jogi kapcsolatokat tart fenn Tajpejjel, amelyek arra kötelezik, hogy biztosítsa a sziget védelméhez szükséges fegyvereket.

A nyugati elemzők és stratégák körében az aggodalom nagy része tehát arra irányult, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei hogyan tudják visszatartani az egyre bővülő PLA-t attól, hogy felfalják Tajvant.

De egyesek úgy vélik, hogy az inváziót nem lehet megakadályozni, csak meg kell küzdeni.

Nyugdíjas légierő dandár. Robert Spalding tábornok azt mondta, hogy a KKP, Tajvan és az Egyesült Államok közötti helyzet miatti feszültség konfliktusba fog zárni, és már túl késő volt elrettenteni egy ilyen kimeneteltől.

„A helyzet megoldódik” – mondta Spalding. „Ez akkor fog megoldódni, amikor a kínaiak megtámadják Tajvant. Nincs mód az elrettentésére.”

„A megoldás az invázió, és az invázió akkor fog bekövetkezni, amikor Kína úgy dönt. Jelenleg semmit sem tehetünk, hogy megállítsuk.”

Ebből a célból Spalding kijelentette, hogy a KKP Egyesült Államokkal szembeni katonai és külpolitikája egyértelműen arra irányult, hogy Washingtont távol tartsa attól, hogy Tajvan védelmében ilyen konfliktusba lépjen. Függetlenül az eredménytől, mondta Spalding, egy ilyen háború globális katasztrófával és esetleg atomháborúval járna.

Ettől függetlenül a rezsim elkötelezte magát a tajvani demokratikus életmód erőszakkal való lerombolása mellett, Spalding, a The Epoch Times egyik munkatársa szerint is. A KKP vezetése elég okos volt ahhoz, hogy megértse, a szabad tajvani nép soha nem fog önként egyesülni a kommunista Kínával.

„Nem fogják feladni katonai erejüket, amikor Tajvan elfoglalásáról van szó” – mondta.

"Azt hiszik, hogy ez az egyetlen módja az újraegyesítésnek."

És a rezsimnek ebben a tekintetben valószínűleg igaza van – mondta Spalding. Tajvan Ázsia legvirágzóbb demokráciája világszínvonalú piacgazdasággal és széles körű polgári és politikai szabadságjogokkal rendelkező lakossággal.

"Nincs esély arra, hogy békés eszközökkel győzzék meg a tajvani embereket, hogy csatlakozzanak Kínához, miután Hongkonggal tettek"
- mondta, utalva arra, hogy Peking brutálisan elnyomja az ázsiai pénzügyi központot.

„Semmiféleképpen nincs lehetőség arra, hogy a tajvani lakosság a Kínai Kommunista Párt igája alá akarjon kerülni”
– tette hozzá.

„Mindenkinek tágra nyílt a szeme. Az egyetlen kérdés, amit fel kell tenni, az, hogy mikor jön ez az invázió?

Epoch Times fotó
Joe Biden amerikai elnök 2022. november 14-én találkozik Hszi Csin-ping kínai vezetővel a G20-ak vezetőinek Balin, 2022. november 14-én tartott csúcstalálkozóján. (Kevin Lamarque/Reuters)

Az USA -nak el kell ismernie az új hidegháborút

Tajvan kérdésében és a katasztrofális konfliktus elkerülhetetlenségében Fanell reményteljesebb álláspontot képviselt, hisz abban, hogy egy ilyen háború elrettentése még mindig lehetséges, bár azonnali és erőteljes fellépést igényel az Egyesült Államoktól.

„Ahhoz, hogy felvállalja ezt a fenyegetést, az Egyesült Államoknak először el kell ismernie, hogy a fenyegetés egzisztenciális, és uralnia kell a „kormányzat egészének” napirendjét, függetlenül attól, hogy melyik politikai párt van hatalmon”
– mondta Fanell.

„Ami a katonai területet illeti, az USA-nak át kell helyeznie nemzetbiztonsági stratégiáját a KNK-val való együttműködés és verseny helyett az USA-val hidegháborúban dúló KKP elleni háborús alapokra 

Ebből a célból Fanell felhívta a Kongresszust, hogy fogadjon el egy törvényjavaslatot az amerikai haditengerészet legalább 355 harci hajóra történő bővítéséről, ami ugyanilyen hatalmas növekedést ért el 1940-ben, amikor az Egyesült Államok kiterjesztette tengeri hatalmát a Japán Birodalmi Haditengerészet legyőzésére. világháborúban.

Hasonlóképpen szerinte az Egyesült Államoknak is fel kell fegyvereznie Tajvant, Japánt és más szövetségeseit olyan fegyverekkel, amelyek képesek elsüllyeszteni a PLA flottákat. Megjegyezte, bár sok ilyen eladást már jóváhagyott a Kongresszus, a bürokratikus bürokrácia és a szabályozás annyira lelassítja a fegyverek áramlását, hogy a Tajvan által most leadott megrendelések bizonyos esetekben évekig nem jutnak el a szigetre.

„Félre kell tenni a bürokratikus bürokráciát, és el kell kezdeni a hadianyag áramlását, még ebben az évben”
– mondta Fanell.

Végül Fanell szerint a KKP háborúban állt az Egyesült Államokkal, bár hideg volt. Az Egyesült Államoknak pedig nem lenne reménye a háború megnyerésére vagy egy globális konfliktus megakadályozására, ha nem ismerné el egy ilyen új hidegháború létezését.

Fanell szerint az Egyesült Államok csak a saját terjeszkedése és modernizációja révén remélheti, hogy a szabad világ vezetőjeként a helyén marad.

„Végül az Egyesült Államoknak mind a hagyományos, mind a nukleáris haderőt ki kell építenie, valamint egy kombinált parancsnoki és irányítási struktúrát ezeknek az erőknek”
– mondta Fanell.

„[Erre azért van szükség], hogy a KKP-vezetőket visszakényszerítsék a „rajztáblához”, hogy újragondolják a Tajvan megszállására vagy bármilyen más hasonló katonai expanzionista cselekmény sikerét.”

f

Az Epoch Times

.


Kérjük, ne adja át nehezen megkeresett pénzét olyan webhelyeknek vagy csatornáknak, amelyek szellemi tulajdonunkat másolják/beillesztik. Számtalan órát töltünk átvilágítással, kutatással és írással. Köszönjük. Minden fillér segít.

Csatlakozz közösségünkhöz:

Regisztráció (Tagság)!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://femamv.blog.hu/api/trackback/id/tr5617994012

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Szieszta © - A Patrióta Magazin |SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |
süti beállítások módosítása