Szieszta⚜️A Patrióta Magazin |SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |

2023. március 15. 20:20 - ADMINISTRAT0R

⚜️Hogyan vezethet az amerikai bankválság a nyugati pénzügyi rendszer összeomlásához?

nesdfgyddvtelen.jpg

 

Az intézményi kudarcok növekvő száma azt jelzi, hogy az egész gazdasági rendszer nyomás alatt van.

Az amerikai bankszektor a bankcsődök sorozatától tántorog, amely a múlt héten kezdődött, és továbbra is zörög a hazai és a globális piacokon. A közgazdászok a végzetet és a komorságot varázsolják, annak ellenére, hogy igyekeznek megfékezni a csapást. Íme, amit tudnod kell.

640f51ac20302703cc10c596-672x372.jpg

  1. Mi történt?
    A kaliforniai székhelyű, kripto-központú Silvergate bank jelentette be elsőként a közelgő felszámolást múlt szerdán. Aztán jött a technológia és a startupok kedvence, a Silicon Valley Bank (SVB), amelynek pénteki összeomlása volt a legnagyobb amerikai bankösszeomlás a 2008-as pénzügyi válság óta. A New York-i Signature Bank volt a legutóbbi, amelyet a hétvégén bezártak. , mivel a szabályozók féltették likviditását.
  2. Miért buktak meg a bankok?
    A bankok részvényeik zuhanást láttak a hatalmas betétkiáramlást követően, miközben féltek a recessziótól, a magasabb kamatlábaktól és az induló nyilvános kibocsátások piacának lassulásától. Ezek a tényezők megnehezítették sok vállalkozás számára a további készpénz felvételét, és arra késztették a vállalatokat, hogy lehívják betéteiket az SVB-nél és hasonló hitelezőknél.
  3. Mi köze ehhez a kamatoknak?
    Az infláció megfékezése érdekében a nyugati kormányok kamatemelésbe kezdtek. Történelmi összefüggés van a magasabb kamatlábak és a túlzott tőkeáttétellel rendelkező pénzintézetek csődje között. A túlzott tőkeáttételről akkor beszélünk, ha egy vállalkozás túl sok pénzt vett fel, és nem tud kamatot vagy tőketörlesztést fizetni, illetve működési költségeit fenntartani. Az elmúlt évben több alkalommal is megemelték a kamatot az Egyesült Államokban, és sok elemző arra figyelmeztet, hogy jelenleg túl magasan, 4,5-4,75%-on vannak ahhoz, hogy megakadályozzák a pénzügyi buborékok kipukkanását.
  4. Ki a következő?
    Hétfőn lendületesen folytatódott a részvények összeomlása, több bank részvénye is megállt a volatilitás miatt. A nap közepétől a PacWest Bancorp, a Zions Bancorporation, a First Republic Bank és a Regions Financial további értesítésig nem kereskedtek.
  5. Hogyan reagált a Fed?
    A Federal Reserve, az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma és a Szövetségi Betétbiztosítási Társaság (FDIC) vasárnap új vészhelyzeti programot jelentett be, amelynek célja a bankrendszerbe vetett bizalom megerősítése és a csődben lévő bankok betéteseinek védelme. Lehetővé teszik mind a biztosított, mind a nem biztosított betétesek számára az összeomlott bankok teljes hozzáférését a pénzükhöz egy speciális FDIC alapon keresztül. A Fed külön bejelentette, hogy vészhelyzet esetén további finanszírozást bocsát a bankok rendelkezésére egy új banki futamidejű finanszírozási programon keresztül.
  6. Megállítják-e az intézkedések az összeomlások következményeit?
    Kereskedők és elemzők azt állítják, hogy a pánik már megérett, és tovább ösztönözheti a befektetőket arra, hogy a kis bankoktól a nagy, rendszerszinten fontos hitelezők biztonságának tekintett forrásokhoz helyezzenek át forrásokat. Ez utóbbiakból kivonná a likviditást, és bukásához vezethet.
  7. Fennáll a veszélye egy szélesebb körű felfordulásnak?
    Az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Kanada kormányai rendkívüli lépéseket tettek egy esetleges bankválság megelőzése érdekében. A német pénzügyőrség kijelentette, hogy   az SVB németországi fióktelepének  „szorult helyzete” „nem jelent veszélyt a pénzügyi stabilitásra”.  Egyes elemzők szerint nem áll fenn a fertőzés veszélye, mivel a hatóságok léptek.
  8. Mi a legrosszabb forgatókönyv?
    A betétesek pánikba eshetnek, ami országos menekülést eredményezhet a bankoknál. Mivel a hitelezőknek nincs pénzük, kénytelenek bezárni ajtóikat, és meg kell akadályozniuk a betétesek hozzáférését számláikhoz. Mivel a kormányok nem tudják megvédeni az összes betétest, egy 1929-es típusú nagy gazdasági világválsággal, vagy rosszabb esetben az egész nyugati pénzügyi rendszer összeomlásával állhatunk szemben.

Julian Assange

 


Csatlakozz közösségünkhöz:

Kedves Olvasóink!

Egyes cikkeinket csak regisztrált felhasználóink számára tesszük hozzáférhetővé!
Érdemes regisztrálni honlapunkra és csapatunk tagjává válni!
Várunk! :)

patreon-logo.png

SZIESZTA - A PATRIÓTA MAGAZIN
|SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |
Regisztráció és tagság infó

Regisztráció (Tagság)!

Közösségei elérhetőségeink:
#SziesztaWebSite#Telegram#Facebook,
#Instagram#Twitter#Vkontakte#AnonUp#Patreon. 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://femamv.blog.hu/api/trackback/id/tr2918072784

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Szieszta⚜️A Patrióta Magazin |SZIESZTA-NETWORK HUNGARY © |
süti beállítások módosítása