Önálló és kreatív gondolkodás

Paradigmaváltás a globális monetáris rendszerben

Dollárcsökkentési terv

Most vagy soha 

 

Önálló és kreatív gondolkodás

A független és tárgyilagos gondolkodás szükséges az 5D-s világba való átmenethez. Az olasz Maria Montessori (1870-1952) 1934-ben költözött Hollandiába, azonos nevű, önálló, önálló és kreatív gondolkodáson alapuló oktatási rendszerének megalapítója. Tervének lényege a nagyszerű egyéni kezdeményezőkészség és önfejlesztés, amely ma is jellemzi a Montessori-filozófiát. Az 5D-s világba való sikeres átmenethez nem követőkre és parazitákra, hanem független gondolkodókra van szükség.

 

Ezzel szemben a Deep State összeesküvéshez, amelynek filozófiája, hogy hülyének tartja az embereket, hogy engedelmes birkákká váljanak. A nagy ijedtség az a megfigyelés, hogy ez a folyamat sikeres, és mára a Föld lakosságának nagy részét ilyen módon engedelmes bárányként az irányítása alá vonja.

 

Az emberek többé nem olvasnak, nem néznek képeket és videókat, amelyeket gyorsan elfelejtenek. Az FWC cikkeket szándékosan úgy írták, hogy könnyen érthetőek legyenek. De láthatóan nem értik kellőképpen az úgynevezett pásztázó olvasás révén; tekintettel arra, hogy a szöveg magja nem hatol be az agyba. Szomorú ezt megfigyelni! Nézze meg és olvassa el újra ennek a négyes sorozatnak a három korábbi cikkét. Agymosás , rabszolgalánc és megtévesztés .

 

Még kevésbé értik, hogy a gazdasági jog megköveteli a tisztességes cserét, kizárólag valódi értékű dolgokat használva pénzként, ami nem vonható vissza.

 

Az értéktelen papírpénzzel folytatott 50 éves globális kísérletből hamarosan kialakuló káosz megköveteli az értékkel rendelkező pénzhez való visszatérést. Tudni fogjuk, mikor közeledik az a nap, amikor az olajtermelő országok dollár vagy euró helyett aranyat vagy annak megfelelőjét követelik olajukért.

 

Gondolkozz el egy pillanatra az itt leírtakon; Hol van az ösztönzés arra, hogy továbbra is dollárban/euróban árazza be tudását és energiáját, vagy az olajat, és nagy valutatartalékot tartson, ha már nem a nyugati világ a legnagyobb vásárlója?

 

„A kőolajdollár rendszer összeomlása, amikor az olajért nemzetközi szinten már nem fizetnek dollárban, lényegében az első halálos csapás az amerikai dollárnak mint tartalékvalutának. Ez azt jelenti, hogy az Egyesült Államok többé nem vehet fel kölcsönt „túlzott kiváltságokkal”, és ez azt jelenti, hogy az Egyesült Államok kincstári piaca egy ellenőrizhetetlen kamatspirál felé halad.”

 

Becslések szerint mintegy 8-10 billió dollárnyi valutát tartanak a Közel-Keleten, ennek nagy részét dollárban. Meddig akarják még heverni a sok dollárt?

 

Főleg, ha Ázsia és a csendes-óceáni térség a globális olajfogyasztás egyharmadát, az USA pedig csak 20%-át adja!

 

Most, hogy Kína átvette a fogyasztói koronát az Egyesült Államoktól, mint a világ legnagyobb olajimportőrétől, a petrodollár aláásott. Az elmúlt években Kína számos kereskedelmi partnerével megállapodást kötött egymás pénznemében történő üzletkötésről. Kína és Oroszország, Kína és Brazília, Kína és Ausztrália, még Kína és a régi/új ellensége, Japán is – mind devizacsere-ügyleteket és egyéb megállapodásokat kötöttek a dollár megkerülésére.

 

Paradigmaváltás a globális monetáris rendszerben

A világ egy hatalmas paradigmaváltás küszöbén áll a globális monetáris rendszerben, miközben ezt szinte senki sem tudja!

 

Az üzletemberek úgy terveznek és költenek tőkét, mintha a világ talpra állna. Sokan továbbra is keveset költenek és megtakarítanak ugyanazon elvárások alapján. A befektetők pedig továbbra is úgy fektetnek be, mintha minden tökéletesen rendben lenne. Küzdenek azért, hogy kiderítsék az igazságot a nyugati globális gazdaságról, amely olyan mélyen eladósodott, amennyire csak lehet. A nyugati világ annyira eladósodott, hogy ezek a számok elképesztőek.

 

Emiatt több billió tőkét veszítenek el, és a világ olyasmibe lép be, amiről évszázadokig úgy írnak, mint az emberiség történelmének egyik legsötétebb időszakáról, és a gigantikus Fiat-pénzösszeomlásnak fogják nevezni. Márpedig ezzel sajnos százból nem egy tud, sőt nem is gondolja, hogy lehetséges.

 

Azok, akik tisztában vannak ezzel, és akik vagyonukat nemzetközivé tették, és túlnyomó többségét a pénzügyi rendszeren kívül, lehetőleg hazájukon kívül, kemény eszközökbe, például nemesfémekbe helyezték, azoknak van a legnagyobb esélyük arra, hogy jól túléljék a közelgő változásokat.

 

A hatalmas „petrodollár” napjai meg vannak számlálva; és azt a „túlzott kiváltságot” vagy gazdasági váratlan eseményt, amelyet Amerika a világ tartalékvalutájának kibocsátójaként élvezett, most eltemetik az arrogáns túlreagálás és az ukrajnai háborúba való beavatkozás.

 

Dollárcsökkentési terv

Amikor az Egyesült Államok és az EU politikusai gazdasági szankciókat indítottak Oroszország ellen, valószínűleg nem is gondolták, milyen súlyos következményekkel járhatnak ezek magukra nézve. De most az orosz sajtó arról számolt be, hogy az orosz pénzügyminisztérium életbe léptette a „dollárcsökkentési tervet”. Emlékezik; Évtizedek óta a világ szinte teljes olaját és földgázát amerikai dollárért vásárolták és adták el.

 

Soha korábban nem volt fontosabb, hogy kikapcsolja a televízióját, saját maga kutasson, és saját kezébe vegye pénzügyeit.

 

„Az összes nagy központi bank elképesztő mennyiségű pénzt nyomtat. Egy napon véget ér az amerikai dollár mesterséges óceánja. Amikor ez megtörténik, nagyon nehéz lesz.”

 

A bankrendszer fantasztikus üzlet; kölcsönadnak olyan pénzt, ami nincs náluk, és kamatot számítanak fel rá a hitelezőre, ehhez jön még a „töredéktartalék-hitel”, amivel a bankok tízszer annyi hitelt adnak, mint amennyi betétjük van. Vagyis olyan „pénzt” adnak kölcsön, amivel nem rendelkeznek, és ami nem is létezik, helyesen hívják – hitelpénzt – miközben kamatot számítanak fel rá.

 

Az 1930-as évek válságában a pénzmennyiség számított, de miután Nixon 1972-ben eltörölte az aranyfedezetet az amerikai dollárral szemben, a „valódi pénzt” hitelpénzzé változtatta. Tehát most nem a pénzkínálat a lényeg, hanem a hitelkínálat.

 

Amíg a hitelállomány egészséges ütemben nő – <2% = infláció = lopás, addig a piacok és a GDP emelkedik. Ha a hitelfelhasználás nem növekszik; recesszióra és csökkenő piacokra számítanak. A QE mögött az volt az ötlet, hogy több hitelpénzt biztosítsanak, de mivel nem volt piaca ennek, a QE értéktelen eszközzé vált, mivel a QE nem teremtett hitelezési kapacitást.

 

„Abszurd az az elképzelés is, hogy a többlettartalékok jövőbeli hiperinflációt jeleznek. Az a feltételezés, hogy a bankrendszer valahogyan „kölcsönadja” ezeket a többlettartalékokat. Ez nem történhet meg. Az lehetetlen. A bankok nem adhatnak kölcsön tartalékot. Pont! Még nagyon okos emberek is tévednek ebben…”

 

De; A Fed tudja, hogy a hitelnek növekednie kell, különben depresszió lesz. És ma az adósságszintek olyan magasak, hogy a depresszió katasztrofális lenne. A katasztrófa világméretű lesz, nem csak az Egyesült Államokban. És emberek fognak meghalni.

 

„Mert egy amerikai depresszió miatt Kínában és Délkelet-Ázsiában több tízmillió, esetleg százmillió ember veszítené el állását. A cégek csődbe mennek. A kormányok csődbe mennek. A peremen élők – megtakarítások nélkül – gyorsan kétségbeesnek. A civilizáció nem fog fennmaradni. Ezért a Fed nem engedi meg a valódi hitelösszehúzódást.”

A pénzügyi rendszer olyan helyzetben van, amikor sok ujj van a gátban, de nem lehet előre tudni, hogy melyik ujjat távolítják el, ami miatt a gát meghibásodik. Az azonban biztosabbnak tűnik, hogy az USA-dollár hegemóniájának vége van. Jelenleg csak a következő kérdések merülnek fel: mikor lesz vége, és mikor kezdődik az igazi pánik? Akárhogy is, a dollár bukása bizonyosság.

 

Így a monetáris rendszer összeomlása a sarkon. Az „egyre elkerülhetetlenebb” válság jele, hogy Oroszország és Kína meg akarja fosztani a tróntól az amerikai dollárt világtartalékvaluta-státusából.

 

„Kínának három billió dollár van tartalékban, amilyen gyorsan csak tudnak, aranyat vásárolnak. Kína attól tart, hogy az USA leértékeli a dollárt az infláció révén, fedezetet akarnak elérni, ha a dollár esik, ami az arany árának emelkedését okozza.”

 

Az összeomlás „kapcsa” a dollár küszöbön álló csődje, mert ez a rendszer gyökere. Az olyan nagyhatalmú országok, mint Oroszország, Kína, Irán és India, nem függenek az Egyesült Államoktól nemzetbiztonságuk szempontjából, és profitálni fognak, ha az Egyesült Államok gazdasága gyengül, mivel el akarnak szakadni a dollárszabványtól.

Ez a kettős összeomlás elkerülhetetlennek tűnik. A hibákat már elkövették. Az instabilitás már benne van a rendszerben. Várni kell arra a katalizátorra, amelyet hópehelynek hívnak, és amely elindítja a lavinát.

 

Most vagy soha

Ez az egyetlen és egyedülálló lehetőségünk arra, hogy véget vessünk az 500 000 éves elnyomásnak. Ha a Föld lakosságának kétharmada felébred és feláll, a csata végleg megnyert!

A Nagy Ébredés című könyv ezt minden téren megmagyarázza, hogy megjelenése után miért vonták ki szinte azonnal forgalmából az elnyomók.

A digitális formátumba konvertált könyv e-könyvre és PDF-re ingyenesen letölthető.

Ha sokan magukévá teszik ezt az ügyet és továbbadják, akkor lehet, hogy soha többé nem lesz lehetséges a világegyetem legszebb bolygójának és az összes többinek a hatalomátvétele.

Olvassa el a könyvet, hogy megértse, most olyan egyszeri lehetőség előtt állunk, amely talán soha többé nem tér vissza.

 

 

E-könyv letöltése

Letöltés PDF-ben